Gaberje, Baška grapa V Gaberjah pri Ajdovščini so se v nedeljo, 2. novembra, zbrali gorski tekači, ki so najprej s premaganim tekom na Tabor že zastavili sezono primorskega tekaškega pokala za leto 2019, nato pa prisostvovali zaključni prireditvi pokala za leto 2018. …. ..(.se nadaljuje).. FOTOGALERIJA (foto: Alenka Zgaga) Prisotna je bila tudi ekipa iz Baške grape, redna udeleženka tekem, ki svoje tekaške uspehe še naprej podarja Planinskemu društvu Podbrdo. Tudi tokrat so tekači zasedli nekaj najvišjih stopničk v posameznih kategorijah. Najuspešnejši so bili v kategoriji mlajši člani, kjer je na najvišji stopnički slavil Štenkler Denis, na drugi pa Abram Marko. Prvi se je udeležil kar 18 tekov, drugi pa 12. Za drugo mesto v kategoriji veterani je pokal prejel Simon Drole, ki je dosegel cilj na 17 progah. V kategoriji mlajši veterani sta se uvrstila Šorli Paulo na šesto mesto in Lapanja Andrej na trinajsto, Prezelj Slavko v kategoriji starejši veterani je bil peti. Uvrščen je bil tudi Valentinčič Ivan med super veterani. Uspešne so bile tudi tekačice. V kategoriji starejše članice sta se razveselili pokalov Šorli Tina na drugem mestu in Drole Vida na tretjem, med veterankami pa je Marta Šorli zaključila sezono na tretji stopnički. V prijetnem tekaško-prijateljskem vzdušju so tekmovalce, ki so izpolnili pogoj udeležbe, že tradicionalno razveselili še sponzorji. Primorski gorski teki 2018 – UVRSTITVE Ljudstvo tekačev – FOTOGALERIJA Gorski tekači iz Baške grape